Bydgoszcz Nokia Garage to otwarta w czerwcu 2017 roku przestrzeń dedykowana wszystkim, którzy swoje pomysły i idee pragną przekształcić w coś namacalnego. Naszą misją jest dostarczenie narzędzi, które umożliwią chętnym wymyślanie projektów, budowanie modeli i eksperymentowanie. Wierzymy, że przełoży się to na zrozumienie funkcjonowania różnorodnych mechanizmów świata technologii, a także na rozpowszechnienie tejże wiedzy. Chcemy, by dostęp do takiego miejsca skrócił dystans jaki dzieli generowanie wspaniałych pomysłów od ich realizacji i tworzenie funkcjonujących prototypów. Jesteśmy przekonani, że udostępnienie różnorodnych narzędzi naszym pracownikom przyczyni się do wzmożenia ich chęci eksplorowania i znajdzie przełożenie na faktyczny rozwój Nokii, a także zatrudnianych przez nas osób.

Udostępniamy PRZESTRZEŃ w postaci sali do odbywania mniej formalnych spotkań, jak również klasycznego makerspace, ZASOBY w postaci sprzętu i dedykowanej technologii literatury i WSPARCIE w zakresie wspomagania rozwoju projektów, budowania zespołu, czy koniecznych szkoleń.

Pracując w bydgoskim Nokia Garage skorzystać możemy z:

  • Raspberry Pi czy IoT Learner Kit,
  • Arduino,
  • Intel Edison,
  • Drukarki 3D.

W naszym Garażu odbywają się również wydarzenia takie jak InnoDay, dedykowane nowo powstałym w naszej firmie projektom. Staramy się wówczas wyróżniać szczególnie wartościowe idee i rozwiązania prezentowane przez naszych pracowników. Dotychczas uznanie zyskały takie inicjatywy jak:

  • Using gradle with docker for software building
  • Rapport template based provisioning
  • PVM reporting automation
  • Rapport DevOps Pipelines

Jak dotąd Nokia Garage stał się miejscem organizacji również takich wydarzeń jak warsztaty z Pythona dla studentów oraz Scratcha dla młodszych entuzjastów programowania, projektu inMoov, w którym konstruowano funkcjonalną protezę oraz rozwoju inicjatywy mającej na celu zbudowanie automatu do gry Arcade. Jest to również przestrzeń integrująca pasjonatów innowacji, którzy swoje zainteresowania rozwijać mogą w klubach zrzeszających wielbicieli danej technologii czy konkretnego sprzętu.